اجرای اپلیکیشن‌های اندروید روی ویندوز 11 ماه آینده به‌طور عمومی دردسترس قرار خواهد گرفت

اجرای اپلیکیشن‌های اندروید روی ویندوز 11 ماه آینده به‌طور عمومی دردسترس قرار خواهد گرفت

مایکروسافت در سال ۲۰۲۱ با ارائه‌ی برخی ویژگی‌های جذاب و جدید در ویندوز ۱۱ بسیاری از کاربران را شگفت‌زده کرد. این شرکت گفت که کاربران ویندوز ۱۱ می‌توانند ازطریق نسخه‌ی دسکتاپ فروشگاه اپلیکیشن آمازون، بدون نیاز به استفاده از شبیه‌سازهای شخص‌ ثالث به‌طور بومی به اپلیکیشن‌های اندروید دسترسی داشته باشند.

به‌گزارش اندروید اوتوریتی، ویندوز ۱۱ در اکتبر سال ۲۰۲۱ منتشر شد؛ اما قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندروید روی این سیستم‌عامل فقط دردسترس آزمایش‌کنندگان نسخه‌ی بتا قرار گرفت. حال به‌نظر می‌رسد این روند در فوریه تغییر خواهد کرد؛ زیرا مایکروسافت امروز اعلام کرد که این ویژگی به نسخه‌ی پیش‌نمایش عمومی فوریه اضافه خواهد شد.

این یعنی ماه آینده همه‌ی افرادی که از ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنند، به نسخه‌ی دسکتاپ اپ‌استور آمازون می‌توانند دسترسی داشته باشند و بدین‌منظور به ثبت‌نام در برنامه‌ی ویندوز اینسایدر یا آزمایش‌کنندگان نسخه‌ی بتا نیازی نخواهند داشت.

بااین‌حال، این اولین‌بار است که همه‌ی کاربران می‌توانند اجرای اپلیکیشن‌های اندروید را روی ویندوز ۱۱ آزمایش کنند. انتظار می‌رود مایکروسافت اواخر سال جاری این قابلیت‌ را به‌‌طور کاملاً پایدار دردسترس عموم کاربران قرار دهد.